Netcad Projesinde Sayıların ( Yazıların ) kesik kesik gösterimi

Genellikle kadastro projelerinde sıklıkla kullanılan, netcad yazı objelerinde sayıların kesik kesik gösterimi için aşağıdaki adımı uygulayınız.

Bu işlem sadece rakamlar için geçerlidir. Harflerde bu adım uygulanmaz

  1. adım yazının fontunu F1 yapınız
  2. yazı metninin önüne ^ ( shift ve 3 tuşu birlikte basılarak oluşturulabilir) koyarak sayıyı yazınız. ( Örneğin 101 )
  3. İstediğiniz işlem gerçekleşmiştir. Bu işlemi birden fazla veya tüm yazılar için toplu obje değiştir veya süzgeç kuralları ile yapabilirsiniz.

Bu işlemi google aracılığı ile kesik,yazı,font,cut,writing gibi Türkçe,İngilizce anahtar kelime aratarak farklı yazı fontları bulup Netcad üzerinden yükleyebilirsiniz.

 

Bu sayfada anlatılan yol,yöntem,görsel ve izlenecek yollar yaygın kullanımından dolayı Netcad 5.2 yazılımı esas alınarak anlatılmıştır. Diğer sürümlerde farklılık gösterebileceği gibi, Netcad yazılımınıza eklediğiniz makro, modül veya eklentiler ile farklılık gösterebilir.Ayrıca anlatılan herşey bilgi amaçlı olup, ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçmek için projelerinizi yedeklemeyi ve uygulayacağınız yöntemlerden sizin sorumlu olduğunuzu unutmayınız.

Bu makaledeki yazı ve görsellerin aksi belirtilmedikçe veya atıfta bulunulmadıkça tüm telif hakkı Şaban GÜL'e aittir. Link ve isim verilmek sureti ile farklı yerlerde yayımlanabilir ve paylaşılabilir. Paylaşılan bilgilerin eksik veya hatalı olması durumunda sorumluluk kabul edilmez. Bu konularla ilgili iletişime geçmek için lütfen bize ileti gönderiniz.

 

Yazar: Şaban GÜL

Zonguldak doğumlu, mutlu ve gururlu Harita Mühendisiyim. Bir gün bu piyasa arazi bilecen yiğenim, totali görecen, jalon tutacan, elle kroki çizecen diyen amcalara değil; Drone uçuran, kendi yazılımlarını yapan, yazılım kullanan değil yazılım üreten, fotogrametri bilen Genç Mühendislere kalacak. İşte o zaman herşey farklı olacak. O gün geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.