Categories:
Netcad’de alan objelerinin adları açık olmasına rağmen / karakteri ile ayrılmış alan adlarında / öncesi gösterilmemektedir. Bu durumda kullanıcılar sorun yaşamakta, sorgulamalar normalinden uzun sürmektedir. Genellikle ada ve parsel ayracı veya kamulaştırma projelerinde parça adı ayracı olarak kullanılan bu karakter ile yapılan projelerde bu karakter dahil tüm alan adını görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyiniz:
  1. Netcad Menü >> Genel menüsüne tıklayınız.
  2.  Karşınıza gelen ekranda Netcad Kategorisinden Birimler ve görünümü tıklayınız. Birimler ve görünüm sekmesinde Ada/Parsel Yazı Boyu (mm )  tanımının yanındaki Ada/Parsel Şeklinde kutucuğunu işaretlemeniz durumunda / karakteri alan adları gösteriminde aktif hale gelecektir.
  3.  Bu işlem sonrasında Tamam’a bastığınızda  / içeren parsel isimlerinde parselin tüm adı gözükecektir.
 
Bu sayfada anlatılan yol,yöntem,görsel ve izlenecek yollar yaygın kullanımından dolayı Netcad 5.2 yazılımı esas alınarak anlatılmıştır. Diğer sürümlerde farklılık gösterebileceği gibi, Netcad yazılımınıza eklediğiniz makro, modül veya eklentiler ile farklılık gösterebilir.Ayrıca anlatılan herşey bilgi amaçlı olup, ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçmek için projelerinizi yedeklemeyi ve uygulayacağınız yöntemlerden sizin sorumlu olduğunuzu unutmayınız.

Bu makaledeki yazı ve görsellerin aksi belirtilmedikçe veya atıfta bulunulmadıkça tüm telif hakkı Şaban GÜL'e aittir. Link ve isim verilmek sureti ile farklı yerlerde yayımlanabilir ve paylaşılabilir. Paylaşılan bilgilerin eksik veya hatalı olması durumunda sorumluluk kabul edilmez. Bu konularla ilgili iletişime geçmek için lütfen bize ileti gönderiniz.
 

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.