Soru Cevap: Kamulaştırma Yenilemenin Bitmesini Beklermi ( Sn Elif TAPCI )

Kamulaştırma 22/A gibi projeleri beklermi ?

Kamulaştırma bazı projelerin ( 22/A, İmar gibi ) bitmesini bekler mi ? ( Sn. Elif TAPCI )

 

Cevabımız:

  • HAYIR!
  • Kamulaştırma Kamu Yararı gereğince yapılır ve beklemez.
  • Beklemesi sağlıklı olsa dahi kurum istiyorsa kamulaştırma işleminin kapsadığı alanda kamulaştırma işlemi yapılır, diğer uygulamalar bu proje esas alınarak yapılır. Mesela bir 22/A uygulaması yapılıyor ise 22/A Uygulamasının yapılması beklenmez. Yolun geçtiği kısımdaki geniş bir koridorun yenileme çalışmaları yapılır, 22/a sürecinde bu bölgeler kamulaştırma projesi esas alınarak çözülür.
  • Kamulaştırmanın önünde bu tarz şeyler duramaz.
  • FAKAT;
  • Süreç başlamışsa çalışmanın sonlandırılmasını beklemeliyiz. Niye; Çünkü TKGM veya kurumlar bu çalışmalara başlarken KGM’ne resmi yazı ile yapılacağını söyler.


 Lütfen Aşağıdaki Metni Okuyunuz

Verilen cevaplar kesinlik arz etmeyip öneri niteliğinde yazılmıştır. Kesinlikle sorumluluk kabul etmiyoruz.Resmi kurumlar burada anlatılan kavramları ve yöntemleri kabul etmeyebilir. Bu nedenle bu konuyu mutlaka ilgilileri ile görüşüp mutabakata varınız. Burada anlatılanlar sadece yol göstermek amaçlıdır.Burada verilen cevaplar, sorunun sorulduğu tarihte cevaplanmış ve söz konusu bu kitabın baskısı esnasında güncellenmiştir. Bilgiler ve veriler güncellenmiş olabilir.


Telif Hakkı Soru Şaban GÜL Tarafından cevaplandırılmıştır. Soru ve cevabın iznimiz olmadan farklı yerde yayınlanması, alıntı yapılması, kaynak gösterilmesi, çoğaltılması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntı Daha ayrıntılı bilgi almak, soru sorma,i görsel örnekler için sagulnet@gmail.com e-posta adresine konuyu anlatan bir e-posta gönderiniz veya aşağıdaki alandan yorum yapınız

Sorunun ve cevabın tüm telif hakkı Şaban GÜL’e aittir. Sadece link ve kaynak göstermek şartı ile farklı alanlarda yayımlanabilir.


Soruda veya cevapta bir hata, eksiklik mi gördünüz ? Yada eklemek istediğiniz birşeyler mi var. lütfen e-posta gönderiniz veya aşağıdan yorumlayınız.

Şaban GÜL , Harita Mühendisi

Yazar: Şaban GÜL

Zonguldak doğumlu, mutlu ve gururlu Harita Mühendisiyim. Bir gün bu piyasa arazi bilecen yiğenim, totali görecen, jalon tutacan, elle kroki çizecen diyen amcalara değil; Drone uçuran, kendi yazılımlarını yapan, yazılım kullanan değil yazılım üreten, fotogrametri bilen Genç Mühendislere kalacak. İşte o zaman herşey farklı olacak. O gün geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.