Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından hizmete sunulan Parsel sorgulama sisteminde il, ilçe, mahalle, ada ve parsel bilgilerini girdim ve sorgulamayı gerçekleştirdim fakat çıktı alma aşamasında sorun yaşıyorum. Bu durumda ne yapmam gerekiyor ?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sayısal hale getirilmiş tüm taşınmazları TAKBİS projesi kapsamında MEGSİS ortamına işler. Taşınmazların İl, İlçe, Mahalle , Ada ve Parsel bilgileri ve parsele ait detaylar veritabanına işlenerek Parsel Sorgulama sistemi ile kullanıcılar bu sistemde taşınmazlara ait bazı bilgileri görüntüleyebilir. Ada ve parseller sorgulandıktan sonra ekran üzerinden kullanıcı çıktı almak isteyebilir. Çıktı alırken parsel sorgulama üst araç çubuğundaki çıktı simgesine basarak çıktı alınabilir fakat son zamanlarda yapılan güncelleme ile çıktı alırken görsel ve bilgiler gelmemektedir.

Şu an için Tapu ve Kadastro Müdürlüğü tarafından Parsel Sorgulamada sorgulanan parsellerin çıktısının alınmaması sorunu yani çıktıda görselin olamamasından kaynaklı sorun ile ilgili bir çözüm bulunamamıştır. Buna alternatif olarak sorgulanan ekranın ekran görüntüsünü alabilir, Chrome tarayıcısından ekranın pdf çıktısını alabilir veya dosyayı KML formatında indirip Google Earth veya farklı yazılımlar ile parselin çıktısını alabilirsiniz.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.