Categories:
Netcad projenizdeki doğruların uzunluklarını değiştirebilirsiniz. çok küçük doğruların belirlenmesi, belirli uzunluktaki veya belirli aralıktaki doğruların seçiminde bu özellik kullanılabilir. Bunun için aşağıdaki adımı uygulayınız
  1. Öncelikle yapılacak işlemi seçiniz ( Tabaka değiştir, yazı boyu değiştir, toplu obje değiştir vs.)
  2. Daha sonra boşluk(space) tuşuna basınız. Seçim menüsünden Süzgeç sekmesine tıklayınız.
  3. Karşınıza gelen ekrandan uzunluk kısmındaki onay kutusunu işaretleyip ilk kutucuğa en küçük uzunluğu, ikinci kutucuğa en büyük uzunluğu girip, yöntemler sekmesinden sadece doğruyu seçip seçimi yapıp tamama tıklayınız.
Bu sayfada anlatılan yol,yöntem,görsel ve izlenecek yollar yaygın kullanımından dolayı Netcad 5.2 yazılımı esas alınarak anlatılmıştır. Diğer sürümlerde farklılık gösterebileceği gibi, Netcad yazılımınıza eklediğiniz makro, modül veya eklentiler ile farklılık gösterebilir.Ayrıca anlatılan herşey bilgi amaçlı olup, ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçmek için projelerinizi yedeklemeyi ve uygulayacağınız yöntemlerden sizin sorumlu olduğunuzu unutmayınız.

Bu makaledeki yazı ve görsellerin aksi belirtilmedikçe veya atıfta bulunulmadıkça tüm telif hakkı Şaban GÜL'e aittir. Link ve isim verilmek sureti ile farklı yerlerde yayımlanabilir ve paylaşılabilir. Paylaşılan bilgilerin eksik veya hatalı olması durumunda sorumluluk kabul edilmez. Bu konularla ilgili iletişime geçmek için lütfen bize ileti gönderiniz.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.