Word Dosyanızda Aynı Belgenin Bir Kısmını A3, Bir kısmını A4 Yapmak

Word dosyaları ile haşır neşir iseniz bazı word dosyalarını açtığınızda dosyanın bir kısmın A3, Bir kısmının A4 olduğunu göreceksiniz. Özellikle ihale dosyalarında, proje raporlarında sıklıkla karşılaşıyoruz.

Bunu ben nasıl yaparım, belgemin bir kısmını A3, Bir kısmını A4, Hatta şöyle genelleştirelim belgenin bir kısmını, diğer kısımlardan farklı sayfa yapısı yapmak nasıl oluyor diyorsanız aşağıdaki adımı yapabilirsiniz.

Mesela bir örnekle açıklayalım. Elimizde 15 sayfalık bir makale olsun. 3. sayfaya kadar A4, 4 ve 5. sayfa A3 sonra tekrar A4 olsun istiyoruz. Bunun için sayfa yapısı A4 olsun. 3. sayfanın başına gelerek Sayfa Düzeni sekmesinden Kenar Boşluklarına buradan Özel Kenar Boşluklarına tıklayalım

Buradan Kağıt sekmesine gelip Kağıt boyutunu istediğiniz formata getirip, Aşağıda Uygulama Yeri yazan yere bu noktadan ileriye deyiniz. Tamam’a bastığınızda buradan sonraki tüm sayfalar A3 formatına alınmış olacaktır. Aynı işlemi dilediğiniz yerde dilediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Yazar: Şaban GÜL

Zonguldak doğumlu, mutlu ve gururlu Harita Mühendisiyim. Bir gün bu piyasa arazi bilecen yiğenim, totali görecen, jalon tutacan, elle kroki çizecen diyen amcalara değil; Drone uçuran, kendi yazılımlarını yapan, yazılım kullanan değil yazılım üreten, fotogrametri bilen Genç Mühendislere kalacak. İşte o zaman herşey farklı olacak. O gün geliyor

4 thoughts on “Word Dosyanızda Aynı Belgenin Bir Kısmını A3, Bir kısmını A4 Yapmak

  serra atalay

  (1 Ağustos 2019 - 00:38)

  Merhabalar. Seçili sayfadan sonrası hep A3 oluyor, sonrasını A4 e çeviremiyorum, bir A3 bir A4 olmasını istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

   Şaban GÜL

   (22 Mayıs 2020 - 09:36)

   Aynı işlemi o geçişler arasında yaparsanız olur

  Adem DÜDÜK

  (19 Nisan 2020 - 23:09)

  Netcad makrosu arıyorum siz, word ile ilgili çözüm yolu arıyorum yine siz. Maşallah.. Allah selamet versin Şaban bey…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.