Netcad Projesindeki Yazı Objelerinde Türkçe Karakter Düzeltme

Netcad projesindeki Türkçe Karakterleri özel işaretlerini silebilir, projede kaynaklı bu hatayı düzeltebilirsiniz. 

Bunun için makroyu çalıştırmanız yeterlidir. Bu makro seçilen yazı objelerindeki Ş,Ç,Ö,Ü,Ğ,İ gibi karakterleri S,C,O,U,G,I gibi karakterlere çevirir.

Netcad Makrosunu Şimdi Ücretsiz İndir

Netcad makrosunu .nps formatında indirmek için aşağıdaki butonu tıklayınız. Butona tıklayarak ortaya çıkabilecek tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılırsınız. Güvenli dosya paylaşımı için Google Drive teknolojisini kullanmaktayız. İndirdiğiniz dosya nps formatlı olup herhangi bir virüs, spam vs. içermemektedir.

Netcad Makrosunu açmak için Netcad menüsünden Araçlar içinden Makro Çalıştır işlevini kullanınız. Dilerseniz kendi menünüzü oluşturarak bu makroyu ekleyebilirsiniz.

Makro ile ilgili Youtube Sunusu

Kanalımıza abone olarak bize destek olabilirsiniz. Videolarımızı beğenmenizi ve videonun altına yorumlarınızı merakla bekliyoruz. Sizlerden gelecek olan olumlu geri dönüşler bu tür paylaşımlarımızı paylaşmamız için bizi daha da heyecanlandıracaktırNetcad Makrosu Hakkında Bilgiler:

Bu Netcad makrosu ile yazı objelerindeki Türkçe karakterleri Türkçe karakter içermeyen harflere çevirebilirsiniz.

Netcad Makrosu Hakkında Uyarılar
 • İşlem yapmadan önce tüm Netcad projelerinizi yedekleyiniz. Daha fazla ayrıntı için en alttaki açıklamaları okuyunuz

Tüm Netcad Makroları İle İlgili Açıklamalar

 • Makroyu kullanmadan önce yukarıdaki açıklama ve uyarıları mutlaka okuyunuz.
 • Yapacağınız işlemde obje sayısı yüksek miktarda ise işlem uzun sürebilir, Netcad yazılımının kilitlenmesine yol açabilir. Bu nedenle mevcut projenizin haricindeki diğer tüm projelerinizide yedekleyiniz.
 • Makro çalıştıktan sonra işlemi geri almanız obje sayısına bağlı imkansız hale gelebilir. 
 • Makrolar belirli aralıklarla güncellenir. Bu sayfayı takip etmenizi ve güncel makroları kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Güncel makroların gelişmiş, hatalardan arındırılmış ve yeni versiyonlara uygun olacağını unutmayınız.
 • Makrolarda hata veya eksiklik görmeniz halinde lütfen sabangul67@gmail.com e-posta adresine ileti gönderiniz.
 • Netcad Makroları Sadece Netcad Yazılımında Çalışır.
 • Bu Netcad Makrosunu kullanırken lütfen Netcad projenizi yedekleyiniz.
 • Bu Netcad Makroları VB Programlama dili ile yazılmıştır. Nps formatına dönüştürülmüş ve bu şekilde yayınlanmıştır.  Nps formatındaki makroları düzenlemeniz ve görüntülemeniz mümkün olmayacağı için özelleştirmeniz gibi bir durum söz konusu olamaz, özelleştirmeler için sabangul67@gmail.com e-posta adresine ileti gönderiniz.
 • Netcad Makrolarını kullanımından tamamen kullanıcı sorumludur. Ortaya çıkabilecek tüm hataları kabul etmiş sayılırsınız.
 • Bu Netcad makrosu Kadastro, Orman, 2B,Halihazır, Kamulaştırma, Değerleme, Coğrafi Bilgi Sistemi, İmar Planı, Etüt Proje İşleri gibi bir çok alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Makrolar ile ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz, ekletmek veya değiştirmek istediğiniz tüm noktalar için, yeni makrolar için bize sabangul67@gmail.com adresine ileti göndererek ulaşınız.
 • Netcad Makroları size ücretsiz sunulur ve kesinlikle eposta ekinde veya diğer sosyal medya araçları ( whastup,facebook,twitter vb. ) ile gönderilmez. Netcad makroları ile birşeyler talep ettiyseniz sizlere sadece eposta adresinize durum ile ilgili ileti gönderilir, indirme linki ve makrolar ilgili internet sayfamızda paylaşılır.
 • Netcad makrolarını .nps formatında indirerek indirdiğiniz ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluğu ve cihazınıza gelebilecek tüm sorumluluğu aldığınızı belirtmek isteriz.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.