Netcad Projesinde Seçilen Alan ( Çoklu Doğru ) Objenin Tecviz Parametrelerinin Sunumu

Netcad projenizdeki çokludoğru ( alan ) objelerinin proje ölçeği veya kullanıcı tarafından belirleyen ölçekte, yapılaşma var veya yok seçeneği ile parselin tecviz durumunu, tapu ve hesap alan bilgilerini, alan farkı ve tecviz miktarını ve tecvize girmesi için ne kadarlık alanın oynatılması gerektiğini mesaj kutusu olarak görebilirsini.z

Anahtar Kelimeler: Şaban GÜL, Harita Mühendisi, Netcad, Sagulcad, Makro, Ücretsiz , Macro

Netcad Makrosu Hakkında Bilgiler:

Bu makro ile Netcad projesindeki alan köşelerinde noktası olamayan köşelere kullanıcının belirlediği şekilde objeler yerleştirilir.

Netcad Makrosu Hakkında Uyarılar
 • İşlem yapmadan önce tüm Netcad projelerinizi yedekleyiniz.

Youtube Sunusu

Kanalımıza abone olarak bize destek olabilirsiniz. Videolarımızı beğenmenizi ve videonun altına yorumlarınızı merakla bekliyoruz. Sizlerden gelecek olan olumlu geri dönüşler bu tür paylaşımlarımızı paylaşmamız için bizi daha da heveslendirecektir.

Bu Netcad Makrosunu Kullanmak İçin Ücretsiz SAGULCAD'i Yükleyin

Bu Sayfadaki Makroyuda İçeren Sagulcad  en güncel sürümünü şimdi ücretsiz indirebilirsiniz . Modüller aksi belirtilmedikçe Netcad yazılımı ile %100 uyumlu çalışır. 

Tüm Netcad Makroları İle İlgili Açıklamalar

 • Makroyu kullanmadan önce yukarıdaki açıklama ve uyarıları mutlaka okuyunuz.
 • Yapacağınız işlemde obje sayısı yüksek miktarda ise işlem uzun sürebilir, Netcad yazılımının kilitlenmesine yol açabilir. Bu nedenle mevcut projenizin haricindeki diğer tüm projelerinizide yedekleyiniz.
 • Makro çalıştıktan sonra işlemi geri almanız obje sayısına bağlı imkansız hale gelebilir. 
 • Makrolar belirli aralıklarla güncellenir. Bu sayfayı takip etmenizi ve güncel makroları kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Güncel makroların gelişmiş, hatalardan arındırılmış ve yeni versiyonlara uygun olacağını unutmayınız.
 • Makrolarda hata veya eksiklik görmeniz halinde lütfen sabangul67@gmail.com e-posta adresine ileti gönderiniz.
 • Netcad Makroları Sadece Netcad Yazılımında Çalışır.
 • Bu Netcad Makrosunu kullanırken lütfen Netcad projenizi yedekleyiniz.
 • Bu Netcad Makroları VB Programlama dili ile yazılmıştır. Nps formatına dönüştürülmüş ve bu şekilde yayınlanmıştır.  Nps formatındaki makroları düzenlemeniz ve görüntülemeniz mümkün olmayacağı için özelleştirmeniz gibi bir durum söz konusu olamaz, özelleştirmeler için sabangul67@gmail.com e-posta adresine ileti gönderiniz.
 • Netcad Makrolarını kullanımından tamamen kullanıcı sorumludur. Ortaya çıkabilecek tüm hataları kabul etmiş sayılırsınız.
 • Bu Netcad makrosu Kadastro, Orman, 2B,Halihazır, Kamulaştırma, Değerleme, Coğrafi Bilgi Sistemi, İmar Planı, Etüt Proje İşleri gibi bir çok alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Makrolar ile ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz, ekletmek veya değiştirmek istediğiniz tüm noktalar için, yeni makrolar için bize sabangul67@gmail.com adresine ileti göndererek ulaşınız.
 • Netcad Makroları size ücretsiz sunulur ve kesinlikle eposta ekinde veya diğer sosyal medya araçları ( whastup,facebook,twitter vb. ) ile gönderilmez. Netcad makroları ile birşeyler talep ettiyseniz sizlere sadece eposta adresinize durum ile ilgili ileti gönderilir, indirme linki ve makrolar ilgili internet sayfamızda paylaşılır.
 • Netcad makrolarını .nps formatında indirerek indirdiğiniz ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluğu ve cihazınıza gelebilecek tüm sorumluluğu aldığınızı belirtmek isteriz.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.