Categories:
Netcad makrolarını menü haline getirerek daha pratik işlemler yapabilirsiniz. Makrolardan menü üretmek için aşağıdaki adımları uygulayınız
  1. Öncelikle Netcad Araçlar menüsünden Uygulama Geliştirme, buradan makro menü düzenleyiciye giriniz.
2. Karşınıza gelen ekrandan fare sağ tıklayarak Ana Menü Ekle ye basınız. 3. Bu menüye bir isim veriniz. Bu menü Netcad Ana Menüde gözükecektir ve tüm makrolar buraya bağlanacaktır. 4. Alt menüler oluşturmak için az önce oluşturduğunuz menüyü sağ tıklayarak alt menü ekle butonuna basınız 5. Karşınıza gelen ekrandan alt menü adını giriniz. Ardından Çalıştıracağınız Makroyu seçiniz. ( … butonuna basarak seçebilirsiniz. ) Bu menüde ikon kullanmak istiyorsanız makro dosyanız ile aynı dizinde olan bir bmp formatlı resim seçebilirsiniz.   6. Bu menüleri her zaman kullanmak için Pencere menüsünden Menüleri saklaya basmanız gerekir. Gelen ekrandaki mesajı onaylayınız. İşlem tamamlanınca bilgi mesajı alacaksınız Makro aşağıdaki görselde görüleceği üzere otomatik eklenecektir.   Bu menüyü farklı bilgisayarla kullanmak ve saklamak için aşağıdaki adımlara uyunuz C:\NETCAD\MODUL\NCMACRO klasörüne gidiniz ( Netcad’in bu dizinde kurulduğunu varsaydık ) NCMACRO.MNU dosyası bu menü bilgilerin sakladığı dosyadır. Bu dosyayı diğer bilgisayarlarda aynı yere yapıştırarak açabilirsiniz.

One response

  1. asıl mesele… proje .pdf uzantılı dosyaların; netcat .ncn de ve .dxf de-dvg de açılması yönünde çalışmalar yapmak…..netcat in bu özelliği yok….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.