Netcad Makroları Hakkında

Netcad Makroları İle İlgili Açıklamalar

 • Makroyu kullanmadan önce açıklama ve uyarıları mutlaka okuyunuz.
 • Makrolar belirli aralıklarla güncellenir. Bu Sayfayı takip etmenizi ve güncel makroları kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Güncel makroların gelişmiş, hatalardan arındırılmış ve yeni versiyonlara uygun olacağını unutmayınız.
 • Netcad Makroları Sadece Netcad Yazılımında Çalışır.
 • Bu Netcad Makrosunu kullanırken lütfen Netcad projenizi yedekleyiniz.
 • Bu Netcad Makroları VB Programlama dili ile yazılmıştır.
 • Netcad Makrolarını kullanımından tamamen kullanıcı sorumludur. Ortaya çıkabilecek tüm hataları kabul etmiş sayılırsınız.
 • Bu Netcad makrosu Kadastro, Orman, 2B,Halihazır, Kamulaştırma, Değerleme, Coğrafi Bilgi Sistemi, İmar Planı, Etüt Proje İşleri gibi bir çok alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Makrolar ile ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz, ekletmek veya değiştirmek istediğiniz tüm noktalar için, yeni makrolar için bize haritaakademi@gmail.com adresine ileti göndererek ulaşınız.
 • Netcad Makroları size ücretsiz sunulur ve kesinlikle eposta ekinde veya diğer sosyal medya araçları ( whastup,facebook,twitter vb. ) ile gönderilmez. Netcad makroları ile birşeyler talep ettiyseniz sizlere sadece eposta adresinize durum ile ilgili ileti gönderilir, indirme linki ve makrolar ilgili internet sayfamızda paylaşılır.
 • Netcad Makrolarını .nvb formatında indirerek indirdiğiniz ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluğu ve cihazınıza gelebilecek tüm sorumluluğu aldığınızı belirtmek isteriz.

 

Netcad Makrolarının Çalıştırılması Hakkında

 • Netcad Makroları Çalıştırılması için Netcad Menülerinden Araçlara giriniz. Buradan Uygulama Geliştirme, ardından Makro Düzenleyiciye giriniz. Karşınıza gelen ekrandaki herşeyi silip Makro sayfasındaki kodlarını kopyalayıp bu alana yapıştırınız
  • Tüm ekranı silmek için Düzenleyici ekranında CTRL ve A tuşlarına birlikte basarak düzenleyicideki tüm metinleri seçebilir, Delete veya Backspace tuşu ile seçilen tüm metinleri silebilirsiniz.
 • Bu ekranda( Makro Düzenleyici) dosya menüsünden yükleye basarak yukarıda verilen linkten indirilen nvb dosyasını yükleyiniz.

Yazar: Şaban GÜL

Zonguldak doğumlu, mutlu ve gururlu Harita Mühendisiyim. Bir gün bu piyasa arazi bilecen yiğenim, totali görecen, jalon tutacan, elle kroki çizecen diyen amcalara değil; Drone uçuran, kendi yazılımlarını yapan, yazılım kullanan değil yazılım üreten, fotogrametri bilen Genç Mühendislere kalacak. İşte o zaman herşey farklı olacak. O gün geliyor

17 thoughts on “Netcad Makroları Hakkında

  […] Netcad ile Makro Çalıştırma Hakkında Bilgi Alın […]

  ismail

  (24 Şubat 2018 - 09:41)

  tşk şaban bey win10 netcad var mı sizde çalıştırabilen hatasız?

   Şaban GÜL

   (10 Nisan 2018 - 22:24)

   Lisanssız yazılımları desteklemiyoruz. Saygılar

  EMRE

  (10 Mayıs 2018 - 12:43)

  Şaban Bey NETCADle ilgili bazı problemlerimiz var yardımcı olma imkanınız varmı ?

  Necdet Demirkan

  (13 Aralık 2019 - 12:42)

  Merhaba Şaban bey, netcad deki uzunlukları sokak isimleri excel tablosuna aktarma programı varmıdır ? iyi çalışmalar

  ihd

  (10 Şubat 2020 - 18:36)

  merhaba windoes 10 da lisanslı netcad 8 kullanıyorum macroyu çalıştıramıyorum. uyarı veriyor. macroyu çalıştırabilmek için netcad administrator ile en az bir kere çalıştırılmalıdır diye uyarı veriyor yardımcı olursanız sevinirim

   Şaban GÜL

   (22 Mayıs 2020 - 09:38)

   Netcad yazılımını 1 kez yönetici olarak çalıştırınız

  hikmet polat

  (8 Haziran 2020 - 09:56)

  Şaban bey merhaba, Bende sizin gibi Zonguldak Karaelmas Mezunuyum. Yapmış olduğunuz paylaşımlar ve çalışmalardan dolayı çok gururlandım. Makro öğrenmeye başladım. Videolarınızı takib ediyorum. Umarım devamı gelir. İyi çalışmalar dilerim.

  Fatih DEMİRCİ

  (28 Aralık 2020 - 01:01)

  Merhabalar….Netcad de herhangi bir objeyi önce seçecek obje özelliğini sorgulayıp tekrar bırakacak bir makro lazım. Aslında Netcad in ken di yazılımında bu var fakat tek tek mause tılayarak yapıor bu işi.Ben mouse tıklamadan bu işi arka planda yapsın istiyorum. Ya da Netcadin yaptığı bu işlevi klavyeden kontrol etsin istiyorum ki ;Klavye basılı kaldığı müddetçe ekranda göreyim yada sık sık mouseyi tıklamak zorunda kalmayayım….

   Şaban GÜL

   (31 Mayıs 2021 - 14:15)

   Bu şekilde bir makro yok fakat yapılabilir mi ilerde bir bakarım. Notumu aldım. Saygılar

  nihat kanaç

  (25 Ocak 2021 - 15:54)

  netcad 5.1 kullanıyorum. netcad de google uydu görüntüsünü altına gelmiyor hata veriyor . makro mevcutmu

   Şaban GÜL

   (31 Mayıs 2021 - 14:14)

   Netcad ve Google Apilerinden dolayı çalışmıyor malesef

  veli neganlu

  (3 Şubat 2021 - 17:13)

  hatları veya alanları veya çoklu doğruları noktaya çeken makro lazım
  varsa veya yardımcı olursan teşekkür ederim
  cizre ve civarında yardımcı olacağım konu varsa hazırım
  teşekkür ederim

  erkan taşkın

  (11 Nisan 2021 - 02:02)

  netcadde ölçü krokılerimiz var.bunları toplu çıktıya yollamak istiyorum.bu konuda bi makro bişey varmı yardımcı olabilecek.netcad help nc makroda bişey bulamadım.kolay gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.