Makro Hakkında:
Makro Ekrandan seçilen obje veya objelerin tabakasını anında kapatır
Uyarılar:
*Seçilen her objenin tabakası kapatılacak ve 0 tabakası aktif hale gelecektir. *Projenizde seçilen obje ve tabakasındaki herşeyin gizleneceğini unutmayınız.
Makroyu Google Drive İle İndir:
https://drive.google.com/open?id=0BxI3x6n70x5ga1VXay14UXZrcnc Google Drive ile indirdiğiniz dosyayı  Netcad ile açabilirsiniz.Bu sayfadan netcad makroların çalıştırılması ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Dosyayı indirerek tüm sorumluluğu kabul etmiş olursunuz.Dosyayı çalıştıramaz veya bir hata alırsanız sagulnet@gmail.com e-posta adresine ileti gönderiniz.
Netcad Makro  Açık Kaynaklı Kodu
Netcad Makroları Çalıştırılması için Netcad Menülerinden Araçlara giriniz. Buradan Uygulama Geliştirme, ardından Makro Düzenleyiciye giriniz. Karşınıza gelen ekrandaki herşeyi silip Makro sayfasındaki kodlarını kopyalayıp bu alana yapıştırınız. Tüm ekranı silmek için Düzenleyici ekranında CTRL ve A tuşlarına birlikte basarak düzenleyicideki tüm metinleri seçebilir, Delete veya Backspace tuşu ile seçilen tüm metinleri silebilirsiniz.  
Sub Main() Dim obje Dim secim Dim sagulnet1 Dim sagulnet2 Dim sgl_1,sgl_2,sgl_3,sgl_4,sgl_5,sgl_6 Dim a,b,c,d,e,f,g,h Dim icindeki Dim tbsagul,tbex Dim SEL,o,i,j Dim tabaka, tabaka1, tabaka2, tbksay, toptbk Dim tabakasayi, aciksayi, kapalisayi, kilitlisayi, kilitsizsayi, yazicigonder, yazicigonderme Dim list, list1, list2, list3, list4 Dim max,min,elif ,sabangul dim xls, xlspath,alan,DEG,CL, bd, U,V,R,W,ruhangul, elifyaren dim saban,ruhan dim ss ‘Şaban GÜL Tarafından Üretilmiştir. Telif hakkı gereği bu satırı ve alttaki satırları silmeyiniz. ‘Bu Makro PlusCAD ile üretilmiştir. Daha fazla bilgi için www.sabangul.com.tr adresini ziyaret ediniz ‘Makro istiyorsanız bize ileti gönderiniz. E-posta: sagulnet@gmail.com with netcadset ss = .NewSelectStatus ‘ Anlik Secim objesi yarat while .SelectObjectInstant(“Seçtiğiniz Objenin Tabakası Kapatılacaktır.”,1,array(),ss) set o = ss.objects(0) ‘ Secim objesinin ilk objesini al saban= o.tabaka With nclayermanager netcad.closelayer(saban) End With   set o = nothing wend set ss = nothing .setcurrentlayer(0) end with MsgBox “İşlem Başarıyla Tamamlandı”, 0, “Şaban GÜL, Harita Mühendisi” end SUB
Makro ile ilgili uyarılar:
  • Makroyu kullanmadan önce açıklama ve uyarıları mutlaka okuyunuz.
  • Makrolar belirli aralıklarla güncellenir. Bu Sayfayı takip etmenizi ve güncel makroları kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Güncel makroların gelişmiş, hatalardan arındırılmış ve yeni versiyonlara uygun olacağını unutmayınız.
  • Netcad Makroları Sadece Netcad Yazılımında Çalışır.
  • Bu Netcad Makrosunu kullanırken lütfen Netcad projenizi yedekleyiniz.
  • Bu Netcad Makroları VB Programlama dili ile yazılmıştır.
  • Netcad Makrolarını kullanımından tamamen kullanıcı sorumludur. Ortaya çıkabilecek tüm hataları kabul etmiş sayılırsınız.
  • Bu Netcad makrosu Kadastro, Orman, 2B,Halihazır, Kamulaştırma, Değerleme, Coğrafi Bilgi Sistemi, İmar Planı, Etüt Proje İşleri gibi bir çok alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Makrolar ile ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz, ekletmek veya değiştirmek istediğiniz tüm noktalar için, yeni makrolar için bize haritaakademi@gmail.com adresine ileti göndererek ulaşınız.
  • Netcad Makroları size ücretsiz sunulur ve kesinlikle eposta ekinde veya diğer sosyal medya araçları ( whastup,facebook,twitter vb. ) ile gönderilmez. Netcad makroları ile birşeyler talep ettiyseniz sizlere sadece eposta adresinize durum ile ilgili ileti gönderilir, indirme linki ve makrolar ilgili internet sayfamızda paylaşılır.
  • Netcad Makrolarını .nvb formatında indirerek indirdiğiniz ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluğu ve cihazınıza gelebilecek tüm sorumluluğu aldığınızı belirtmek isteriz.
Etiketler
Basit düzey makro, Netcad, Makro, Pratik Netcad, Netcad Araçları, Netcad tabaka, netcad seçim, Pratik Netcad, Netcadde nasıl yapılır,netcad menü, netcad araç, nvb, ücretsiz makro, harita makro, pluscad
PlusCAD Kodları
[TBK]Seçilen Objeyi Kapat>>>0 [TBK]Tabakayı Aktif Yap>>>0
   

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.