Makro Hakkında:
Netcad Alan ve Nokta Gösterimlerini Otomatik Ayarlamaya yarar.
Uyarılar:
 Makroda 1 = EVET 0=HAYIR anlamı taşır. Buradan kendiniz istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
Makroyu Google Drive İle İndir:
https://drive.google.com/open?id=0BxI3x6n70x5geWQtWHd4cE14UTg Google Drive ile indirdiğiniz dosyayı  Netcad ile açabilirsiniz.Bu sayfadan netcad makroların çalıştırılması ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Dosyayı indirerek tüm sorumluluğu kabul etmiş olursunuz.Dosyayı çalıştıramaz veya bir hata alırsanız sagulnet@gmail.com e-posta adresine ileti gönderiniz.
Netcad Makro  Açık Kaynaklı Kodu
Netcad Makroları Çalıştırılması için Netcad Menülerinden Araçlara giriniz. Buradan Uygulama Geliştirme, ardından Makro Düzenleyiciye giriniz. Karşınıza gelen ekrandaki herşeyi silip Makro sayfasındaki kodlarını kopyalayıp bu alana yapıştırınız. Tüm ekranı silmek için Düzenleyici ekranında CTRL ve A tuşlarına birlikte basarak düzenleyicideki tüm metinleri seçebilir, Delete veya Backspace tuşu ile seçilen tüm metinleri silebilirsiniz.
Sub Main with netcad ‘ www.sabangul.com.tr Web Sayfasından İndirilmiştir ‘ Şaban GÜL , Harita Mühendisi ‘ Her Türlü Hata, İstek ve Öneriler İçin ‘ haritaakademi@gmail.com veya sagulnet@gmail.com ‘ adresine durumu anlatan bir e-posta gönderiniz. .setparam 25,1 ‘ nokta ad .setparam 26,0 ‘ nokta kot .setparam 27,0 ‘ nokta kod .setparam 28,1 ‘ alan adı .setparam 29,0 ‘ alan kotu .setparam 30,0 ‘ alan tarama .setparam 31,0 ‘ balastro .setparam 32,0 ‘ kalın obje çizimi ‘ Seçeneklerde = 1 için evet 0 için hayır. end with end sub
Makro ile ilgili uyarılar:
  • Makroyu kullanmadan önce açıklama ve uyarıları mutlaka okuyunuz.
  • Makrolar belirli aralıklarla güncellenir. Bu Sayfayı takip etmenizi ve güncel makroları kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Güncel makroların gelişmiş, hatalardan arındırılmış ve yeni versiyonlara uygun olacağını unutmayınız.
  • Netcad Makroları Sadece Netcad Yazılımında Çalışır.
  • Bu Netcad Makrosunu kullanırken lütfen Netcad projenizi yedekleyiniz.
  • Bu Netcad Makroları VB Programlama dili ile yazılmıştır.
  • Netcad Makrolarını kullanımından tamamen kullanıcı sorumludur. Ortaya çıkabilecek tüm hataları kabul etmiş sayılırsınız.
  • Bu Netcad makrosu Kadastro, Orman, 2B,Halihazır, Kamulaştırma, Değerleme, Coğrafi Bilgi Sistemi, İmar Planı, Etüt Proje İşleri gibi bir çok alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Makrolar ile ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz, ekletmek veya değiştirmek istediğiniz tüm noktalar için, yeni makrolar için bize haritaakademi@gmail.com adresine ileti göndererek ulaşınız.
  • Netcad Makroları size ücretsiz sunulur ve kesinlikle eposta ekinde veya diğer sosyal medya araçları ( whastup,facebook,twitter vb. ) ile gönderilmez. Netcad makroları ile birşeyler talep ettiyseniz sizlere sadece eposta adresinize durum ile ilgili ileti gönderilir, indirme linki ve makrolar ilgili internet sayfamızda paylaşılır.
  • Netcad Makrolarını .nvb formatında indirerek indirdiğiniz ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluğu ve cihazınıza gelebilecek tüm sorumluluğu aldığınızı belirtmek isteriz.
Etiketler
Basit düzey makro, Netcad, Makro, Pratik Netcad, Netcad Araçları, Netcad tabaka, netcad seçim, Pratik Netcad, Netcadde nasıl yapılır,netcad menü, netcad araç, nvb, ücretsiz makro, harita makro, pluscad , 
PlusCAD Kodları
 

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.