Üç Boyutlu Kadastro Sitesi Yayında – Parseli Üç Boyutlu Görüntüleme

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü tarafından hizmete açılan üç boyutlu kadastro ile parsellerinizi 3 boyutlu olarak görüntüleyebilir, bilgilerini görebilirsiniz.

Şu an pilot uygulama aşamasında olan 3 Boyutlu Kadastro projesi her ne kadar yarım saatte açılsada başlangıç için iyi bir adım. Üç boyutlu kadastro ile parsellerinizi görebilir, kendi binanızın mimari yapısını görüntüleyebilirsiniz.

Özellikle değerleme çalışması yapan kişiler için güzel bir kaynak olacağını düşünüyorum. Uygulamanın bir an önce hızlandırılması ve tüm Türkiye de çalışmalara başlamasını temenni ediyorum.

Parseli Üç Boyutlu Görüntülemek için şimdilik aşağıdaki linki tıklayarak en azından test sürümünü görebilirsiniz. Şu an test aşamasında olan üç boyutlu parsel görüntüleme Gölbaşı için aktif durumdadır.


http://3dtest.tkgm.gov.tr:44444/

Çektiğimiz Youtube Videosuda yukarıdadır. Bu konu ile ilgili takipte olduğumuzu belirtmek isteriz. İlerleyen süreçte testler tamamlandığında üç boyutlu kadastro projesi ile ilgili ayrıntılı videolarda hazırlayacağız.

Yazar: Şaban GÜL

Zonguldak doğumlu, mutlu ve gururlu Harita Mühendisiyim. Bir gün bu piyasa arazi bilecen yiğenim, totali görecen, jalon tutacan, elle kroki çizecen diyen amcalara değil; Drone uçuran, kendi yazılımlarını yapan, yazılım kullanan değil yazılım üreten, fotogrametri bilen Genç Mühendislere kalacak. İşte o zaman herşey farklı olacak. O gün geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.