Türkiye Ortofoto Üretti, TKGM Parsel Sorgulama Üzerinde Gösterime Sundu

Türkiye bazı konularda gelişmeye ve dünya teknolojisine ayak uyduruyor. TKGM Buna ayak uyduran kurumlardan biri. TAKBIS  başta olmak üzere birçok yeniliği sunmaya başladı. Şimdi ise ürettiği Ortofoto haritaları CBS Altlığı olarak sunmaya başladı. Göktürk uydularından gelecek veriler ile beta sürümde olan CAS Yazılımı ve bu gelişmeler Haritacılar olarak bizleri sevindiriyor.

TKGM Parsel Sorgulama hizmetinde aktif olarak görüntülenebilen, Çok büyük ölçeklerde çalışmasada küçük ölçeklerde başarılı bir görsel sunuyor.

TKGM Parsel Sorgulama hizmetinde sorgulama yaptığınız ekranda solda bulunan menüden KATMAN sekmesinden Türkiye Ortofoto görebilirsiniz. Başarılı sonuçlar çıkarıyor desek hiçte abartmamış olur. Tek sorun çoğu alanda ölçek konusunda sorunu olması.

TKGM’den Devamını bekliyor ve başarılar diliyoruz. İlerleyen süreçte GOOGLE EARTH tarzı yazılımlarıda beklemiyor değiliz 🙂 Bu iş sadece Parsel Sorgulama sayfasında kalmasın. Sizler için Parsel Sorgulama Ekranından Batman İli Merkez İlçesinden Aldığım bir kaç görsel paylaşmak istiyorum. Gerçekten kaliteli duruyor.

(Resimleri üzerini tıklayarak büyütebilirsiniz.

 

TKGM

 

YANDEX

 

BING

 

GOOGLE

 

 

 

 

Yazar: Şaban GÜL

Zonguldak doğumlu, mutlu ve gururlu Harita Mühendisiyim. Bir gün bu piyasa arazi bilecen yiğenim, totali görecen, jalon tutacan, elle kroki çizecen diyen amcalara değil; Drone uçuran, kendi yazılımlarını yapan, yazılım kullanan değil yazılım üreten, fotogrametri bilen Genç Mühendislere kalacak. İşte o zaman herşey farklı olacak. O gün geliyor

3 thoughts on “Türkiye Ortofoto Üretti, TKGM Parsel Sorgulama Üzerinde Gösterime Sundu

  Ugur sahin

  (4 Ekim 2017 - 23:11)

  Helal olsun sana kardes

  muhammed

  (17 Temmuz 2018 - 11:47)

  iyi günler bu hazine hisseleri eskiden görünüyordu hazine arazileri pembe renkliydi şimdi neden gözükmüyor

  muhammed

  (17 Temmuz 2018 - 11:47)

  iyi günler bu hazine hisseleri eskiden görünüyordu hazine arazileri pembe renkliydi şimdi neden gözükmüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.