Stabil – Sagul Taşınmaz Bilgi Sistemi

Profesyonel Düşünen Profesyoneller İçin Profesyonel Çözüm

Taşınmazlara ait bir çok veriyi bir tablo halinde kullanıcılara sunan Sagul Taşınmaz Bilgi Sistemi, tamamen Netcad ile entegre çalışan Stabil ile Kamulaştırma, Kadastro, Değerleme, Cbs gibi bir çok alanda bir çok işlemi kolaylık ile gerçekleştirebilirsiniz. Stabil, proaktif düşünen uzmanlar tarafından profesyonelce düşünülmüş, profesyonel bir çözümdür

Stabil Yazılımını Ücretsiz İndir

Aşağıda butona basarak erişilen dosyayı indirerek, ortaya çıkabilecek tüm sorumluluğu kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntı için kullanıcı sözleşmesini okuyunuz.

Tahmini Boyut : Yüklü değil

Yükleme Tarihi: Yüklü değil

Yükleme Host : Google Drive 

Stabil Nasıl Kurulur ve Etkinleştirilir ? - yakında hazırlanacak

Stabil Nedir ?

Stabili Cad ve Gis ortamındaki taşınmazlara ait sözel verileri, grafik ile ilişki kurarak, verilerin analiz edilerek veri üretmeye veya var olan verileri düzenlemeye yarayan bir çözümdür. 

Stabil NETCAD yazılımı ile birebir uyumlu çalışır ve Netcad’den veri alarak veya Netcad’e veri aktararak sözel verinin Netcad üzerine işlenmesini veya Netcad’deki bir verinin sözel veriye aktarılmasını sağlar. Bu ilişkide Stabil tarafından bir çok şeyi otomatik yapılabilmesine olanak tanır.

Stabil, Netcad makrosu olmadan daha öte bir veritabanı yazılımı veya Netcad modülü olarak düşünülebilir. Stabil içerisinde daha önce tarafımızdan yazılmış yüzlerce makroyuda daha doğru ve daha hızlı bir şekilde barındırır.

Fikriniz, Fikrimiz Olsun

Stabil, sizlerin akılınızdaki fikirleri sizlere sunabilir. Bu nedenle aklınızdan geçen herşeyi sabangul67@gmail.com e-posta adresine gönderiniz. Fikrinizi gerçekleştirdiğimiz andan itibaren ortaya çıkan yazılımı sizlere ücretsiz sunalım. Dilerseniz modüldeki formlarda fikir sahibi olarak adınızı yayınlayalım.

Pratik Fikirlerinizi Bekliyoruz.

* Gönderdiğiniz fikirler tarafımızdan onay görmesi halinde, daha önce yapılmamış ve sizin iletiniz sonrası yapılacaksa ilgili modülün fikir üreticisi olursunuz ve bu modül tarafınıza ömür boyu ücretsiz tanımlanır. Dilerseniz modülün ilgili formlarında fikir sahibi olarak isminizi yayınlatabilir, stabil kullanan kitleye tanıtabilirsiniz.

Stabil Kullananlar Arasına Nasıl Katılırım ?

Stabil ücretsiz sürümü www.sabangul.com.tr adresinden ücretsiz şekilde Stabil sekmesi altında yayınlanır. Stabil’in modülleri ise Şaban GÜL veya ilgili şirketi tarafından danışmanlık hizmeti alan kişilere ücretsiz şekilde verilir. Yazılım tamamen ücretsiz olup, modüller danışmanlık hizmeti kapsamında kullanıcı ile veri alışverişi yapılabilmesi için sadece bu hizmeti alan kişilere sunulur.

Danışmanlık hizmeti ücreti iş bazında değerlendirilecek olup, Örneğin kamulaştırma plan üretimi ve beyannamelerin hazırlanması paketi 1 kilometre için  2021 yılı için 1000 TL + KDV(*) olarak belirlenmiştir.

* Danışmanlık hizmeti için lütfen sabangul67@gmail.com e-posta adresinden bizlere ulaşınız. Verilen fiyat işin boyutuna, yerine, niteliğine göre değişkenlik gösterir. 

Stabil ile Kamulaştırma Projesi

Stabil ile Kamulaştırma haritanızı oluşturduktan sonra malik türüne göre tabakalandırma, parsel dengeleme, projedeki hataları bulma, envanter hesabı, kamulaştırma cetveli, beyanname gibi bir çok şeyi otomatik yapabilirsiniz. 

Stabil ile projenizi Kap ve Kml formatında kaydedebilir, mevcut Kap ve Kml dosyalarını otomatik açabilirsiniz. 

Stabil yazılımı ile belirli m2 altındaki kamulaştırılan alanları görebilir ve olası küçük miktarlı kamulaştırmaların veya elverişsiz arta kalan alanların kamulaştırma dışına çıkmasının önüne geçebilirsiniz

Daha fazla ayrıntıya kamulaştırma modülünden ulaşabilirsiniz.

Stabil ile Kadastro Güncelleme Projesi

TKGM Mdb dosyasını otomatik Stabil’e aktarak Netcad projeniz ile Mdb otomatik eşleştirebilirsiniz. Ayrıca stabildeki tüm sütunları parsellerin üzerine yazdırabilir, projede aldığınız notlarıda stabil sütunlarına otomatik aktarabilirsiniz.

Stabil ile yapıların sınıflandırılmasını, otomatik adlandırma gibi bir çok işlevi anında gerçekleştirebilirsiniz.

Daha fazla ayrıntıya kadastro modülünden ulaşabilirsiniz.

Stabil ile Değerleme Projeleri

Stabilde taşınmaz  değerleme işlerinde bir çok şeyi otomatik yapabilir, Kamulaştırma Bilgi Sistemi verilerini otomatik çekebilir ve aynı şekilde Kamulaştırma Bilgi Sistemine otomatik veri aktarabilirsiniz.

Stabil ile Münavebe kombinasyonları, tespit formu, müştemilat raporları, mütemmim cüz tabloları vb. bir çok şeyi otomatik yapabilirsiniz. Stabil ile bir projedeki taşınmazların toplam kamulaştırma bedellerine, parsel tipi ayrımına göre sınıflandırmaları otomatik yapabilirsiniz.

Daha fazla ayrıntıya değerleme modülünden ulaşabilirsiniz.

Stabil ile Kamulaştırma İşlemleri Yürütme Tamamlama İşleri

Stabil ile kamulaştırma işlemlerinin yürütülmesi ve tamamlanması aşamasında parselin kıymet takdiri sonrasındaki tüm adımları tek bir ekran üzerinden kontrolünü sağlayabilir, tebligat, tapu tescil terkini, dava dosyaları, tahsisler, ödemeler gibi bir çok adımı otomatik tanımlayabilirsiniz. 

Ayrıca içeriğindeki şablonlar ile otomatik tebligat, terkin dosyası, kamulaştırma durum özetini parsel veya malik bazında tam otomatik hazırlayabilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için Kamulaştırma Modülü Sayfasını ziyaret ediniz.

Stabil Anlık Güncellemeler:

20.10.2021 – 31.10.2021 arası güncellemeler:

 

Daha önceki tüm güncellemelere ait notları aşağıdan bulabilirsiniz:

 • Ekranı Tam Ekran Yapma, Simge Durumuna Küçültme özelliği eklendi.
 • Sıralı Numara Verme Modülü Eklendi. Kullanıcı istediği sütundaki verilere göre sıralayarak sıralı numara verebiliyor.
 • Ondalık hane yuvarlama modülü eklendi. Bir veya birden fazla sütundaki sayıların istenilen haneye yuvarlama özelliği eklendi.
 • Parsel dengeleme modülü eklendi. Belirli parçalara kuralara göre tapu alanlarının dengelemesini yaptırabilirsiniz.
 • Bul ve Değiştir modülü eklendi. Seçilen Sütunlarda bul ve değiştir işlemi yapılabilecek
 • Ara Taşınmazlara Ana Taşınmazdan Veri Aktar modülü eklendi. Böylece ara taşınmazdaki verilerin ana taşınmazdan otomatik alınması işlemi yapılabilecek. Mesela tapu cinsi, kurum numarası vb.
 • Sütundaki Matematiksel Hesapları Yaptırma Modülü eklendi. Böylece taşınmazdaki verilerde toplama, çıkarma,çarpma ve bölme işlemi otomatik yapılabiliyor. Ayrıca { ile sayının karekökünü alma özelliği, ## ilede mutlak değer alma özelliği eklendi.
 • Üst Menü tamamen değişti. Daha işlevsel ve tek menüde tek işlem olarak yeniden dizayn edildi.
 • Anahtar Kelime Çevirme Modülü EKLENDİ
 • Toplu Veri Girişi Modülü EKLENDİ
 • Netcad’den Veri Çekme Modülü EKLENDİ
 • Her modüle özgü düzeltmeler ve eklentiler yapıldı. Her modülün sayfasının altındaki güncellemeler kısmından bulabilirsiniz.
 • Stabil Sütunların ismini değiştirme özelliği eklendi
 • Stabil Sütunlarının gizlenmesi özelliği eklendi
 • Stabil sütunlarının genişliği standart hale getirme özelliği eklendi
 • Stabil yazılımının anlık genişlik ve yüksekliği, konumunun kaydedilip bir sonraki açılışta aynı yerde açılması sağlandı
 • Veri Filtreleme Özelliği Eklendi. Ayrıca Modüllere FİLTRELİ VERİDE İŞLEM YAPMAYI ENGELLEME ile ilgili butonlar eklendi
 • Kap ve Kml Dosyası Yükleme esnasında sütun karşılıklarının değerinin ne olduğunu artık kullanıcı kendisi belirleyebilecek
 • Kullanıcı ve Test ekibi tarafından belirlenen onlarca hata ve eksiklikler giderildi ( Beta Sürüm olduğundan dolayı ayrıntıya girilmeyecektir )
 • Programda bir modül işlem yaparken ilerlemesi ve uyarılar Stabil’in başlığında görünmektedir.
 • Proje Bilgilerine bir çok özellik eklendi ( Bölge Müdürü adı, ünvanı vb. )

Güncelleme Notları:

Güncellemeler en geç haftalık yapılacak olup, gerekli görülmesi halinde buradan yayınlanacaktır. Ayrıca aşağıdaki istekler sekmesinde yapılmasını düşündüğümüz ve sizin istediğiniz modüllerde tamamlandıkça güncellemelere eklenecektir.

Daha doğru,daha gelişmiş ve daha hızlı ve hatalarından arındırılmış ve ismi gibi kararlı bir STABİL için lütfen en güncel sürümü kullanınız.

Stabil güncellemelerinin tamamı ücretsizdir ve ücretsiz kalacaktır. Stabil yazılımını danışmanlık adı altında kullanan kullanıcılar ise kendilerine özel modüllere ait tüm güncellemeleri, danışmanlık hizmeti süresince ücretsiz alacaktır. Yani güncellemelerin tamamı kesinlikle ücretsizdir ve ömür boyu ücretsiz kalacaktır.

Kullanıcı İstekleri ve Yapılması Muhtemel Modüller