Parsel Sorgulama Programı Hukuki Açıklama

Parsel Sorgulamayı hukuka uygun kılan nedir ?

Parsel sorgulama yazılımı sizin internet tarayıcınız ile fare ve tuş takımı ile yaptığınız bazı tıklamaları otomatik yapan bir yazılımdır. Yani sizin internet tarayıcınızı açmanız, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü Parsel Sorgulama sistemine girmeniz ve buradan coğrafi sorgu veya idari sorguyu seçip oradan yaptığınız tıklamaları otomatik yaparak parsel sorgulama işlemini gerçekleştiren bir yazılımdır. Kesinlikle ve kesinlikle bunun haricinde hukuka aykırı bir kod, bir yazılım, bir spam bulunmamaktadır. Ayrıca TKGM’nin izin verdiği sayı kadar parsel sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Programı kullandığınızda göreceğiniz üzere parsel sorgulama işlemi TAKBİS ve TKGM sistemine zarar vermemek açısından araya sleep ( bekleme ) konulmuş yani bir parsel sorgulama en az 10 saniyede gerçekleşebilmektedir. İlerleyen süreçte bu sistemde ortaya çıkabilecek tüm değişiklikleri yine hukuk çerçevesinde derleyeceğiz.

Parsel Sorgulama programı ile kaç kere parsel sorgulama yapabilirim ?

Parsel sorgulama programımız ile sadece TKGM Parsel Sorgu hizmetinin verdiği sayı kadar yapabilirsiniz. Mesela sistem 250 parsel sorgusuna izin veriyor ise sizde en fazla 250 parsel sorgulama yapabilirsiniz. Bu sayıya normal girdiğiniz (aynı IP’den, farklı bilgisayardan girilenler dahildir. ) parsel sorgulamaları da dahildir.

Parsel sorgulama programı hukuki bir yazılımdır, teknik ve hukuki anlamda hiçbirşeye zarar vermez. Ticari bir yazılım değildir ve kimse herhangi bir hak iddia edemez.


 

Parsel Sorgulama Programını buradan indirebilirsiniz.


 

Yazar: Şaban GÜL

Zonguldak doğumlu, mutlu ve gururlu Harita Mühendisiyim. Bir gün bu piyasa arazi bilecen yiğenim, totali görecen, jalon tutacan, elle kroki çizecen diyen amcalara değil; Drone uçuran, kendi yazılımlarını yapan, yazılım kullanan değil yazılım üreten, fotogrametri bilen Genç Mühendislere kalacak. İşte o zaman herşey farklı olacak. O gün geliyor

1 thought on “Parsel Sorgulama Programı Hukuki Açıklama

    […] Parsel sorgulama yazılımı sizin internet tarayıcınız ile fare ve tuş takımı ile yaptığınız bazı tıklamaları otomatik yapan bir yazılımdır. … devamını okuyun […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.