Parsel Sorgulama Programı Hata ve Çözüm Yöntemleri

Program Hataları ve Açıklamaları

8.1. Ana Ekran Hataları

8.1.1. Google Earth Yolu Bulunamadı Hatası

ANAGEKABU001

Yaptığınız İşlem “C:\sabangul\parselsorgu\ge.txt” dosyasının bulunamaması veya oluşturulamamasından kaynaklı meydana gelmiştir. Programı yeniden kurmanız, yönetici olarak çalıştırmanız veya farklı bilgisayardaki bu dosyayı bu dizine kopyalamanız soruna çözüm olabilir. Bunun dışında sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz. C’de sabangul klasörüne giriniz, sabangul klasörü yoksa lütfen oluşturunuz Bu klasörün içinde parselsorgu klasörüne giriniz yoksa oluşturunuz, burada yeni bir not defteri dosyası oluşturarak dosyanın adını ge yazınız.Dosyayı açınız ve içerisine google earth dosyanızın bulunduğu konum adresini yazınız. Örneğin: “C:\Program Files (x86)\Google\Google Earth\client\googleearth.exe” (tırnak işareti yok) ve dosyayı kaydediniz. Sorun düzelecektir. Düzelmediyse Google Earth programını ve Parsel Sorgulama Programını Yeniden Kurunuz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

ANAGEKABU002

Yaptığınız İşlem kayıt defterinden veri okunamadığından dolayı kaynaklanıyor. Programı yeniden kurmanız, yönetici olarak çalıştırmanız veya farklı bilgisayardaki bu dosyayı bu dizine kopyalamanız soruna çözüm olabilir. Bunun dışında sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz. C’de sabangul klasörüne giriniz, sabangul klasörü yoksa lütfen oluşturunuz Bu klasörün içinde parselsorgu klasörüne giriniz yoksa oluşturunuz, burada yeni bir not defteri dosyası oluşturarak dosyanın adını ge yazınız.Dosyayı açınız ve içerisine google earth dosyanızın bulunduğu konum adresini yazınız. Örneğin: “C:\Program Files (x86)\Google\Google Earth\client\googleearth.exe” (tırnak işareti yok) ve dosyayı kaydediniz. Sorun düzelecektir. Düzelmediyse Google Earth programını ve Parsel Sorgulama Programını Yeniden Kurunuz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

ANAGEKABU003

Yaptığınız İşlem C sürücüsünde sabangul klasörüne veya, sabangul klasoru içerisinde bir dosyaya erişmeye izin vermiyor. Programı yeniden kurmanız, yönetici olarak çalıştırmanız veya farklı bilgisayardaki bu dosyayı bu dizine kopyalamanız soruna çözüm olabilir. Bunun dışında sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz. C’de sabangul klasörüne giriniz, sabangul klasörü yoksa lütfen oluşturunuz Bu klasörün içinde parselsorgu klasörüne giriniz yoksa oluşturunuz, burada yeni bir not defteri dosyası oluşturarak dosyanın adını ge yazınız.Dosyayı açınız ve içerisine google earth dosyanızın bulunduğu konum adresini yazınız. Örneğin: “C:\Program Files (x86)\Google\Google Earth\client\googleearth.exe” (tırnak işareti yok) ve dosyayı kaydediniz. Sorun düzelecektir. Düzelmediyse Google Earth programını ve Parsel Sorgulama Programını Yeniden Kurunuz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

8.1.2. Program Yüklemesinde Çıkan Hatalar

ANAYUKLEM001

Yaptığınız İşlem “C:\sabangul\parselsorgu\saydam1.txt” dosyasının bulunamaması veya oluşturulamamasından kaynaklı meydana gelmiştir. Bunu programımız otomatik düzeltmeye çalışacaktır. Programı yeniden başlattıktan sonra aynı hatayı sürekli alıyorsanız lütfen Programı yeniden kurmanız, yönetici olarak çalıştırmanız veya farklı bilgisayardaki bu dosyayı bu dizine kopyalamanız soruna çözüm olabilir. Bunun dışında sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz. C’de sabangul klasörüne giriniz, sabangul klasörü yoksa lütfen oluşturunuz Bu klasörün içinde parselsorgu klasörüne giriniz yoksa oluşturunuz, burada yeni bir not defteri dosyası oluşturarak dosyanın adını saydam1 yazınız.Dosyayı açınız ve içerisine  1 yazınız ve dosyayı kaydediniz. Sorun düzelecektir. Düzelmediyse Parsel Sorgulama Programını Yeniden Kurunuz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

ANAYUKLEM002

Zamanlayıcılarımız çalışmadı. Bu tamamen bilgisayarınız ile ilgili bir durum olup, buna yapılabilecek hiçbir çözüm yoktur. Fakat size birkaç öneride bulunabiliriz: Bilgisayarınızın saatini kontrol ediniz, yada bilgisayarınıza format atarak deneyiniz, windows xp üstü bir işletim sisteminde deneyiniz veya programın uyumluluk modunu en üst seviyeye getiriniz. Bilgisayarınızda framework4 ve üstü yoksa yükleyiniz. Programı yeniden yükleyin ve güvenilir programlar listesine alınız. Hata hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

ANAYUKLEM003

İnternete bağlanırken bir sorun yaşanıyor. Bunun nedeni internet bağlantınızın olmaması veya internet tarayıcınız ile ilgili olabilir. Bunun için windows xp üstü bir işletim sisteminde demeniz, programın uyumluluk modunu en üst seviyeye getirmeniz, bilgisayarınıza framework4 ve üstü versiyonunu yüklemeniz, programı yönetici olarak çalıştırmanız önerilir. Ayrıca internet explorer tarayıcınızın bilgisayarınızda bulunması ve en güncel sürümünü kullanmanızı öneriyoruz. Programı yeniden yükleyin ve güvenilir programlar listesine alınız. Hata hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

ANAYUKLEM004

Yaptığınız İşlem “C:\sabangul\parselsorgu\haritason.txt” dosyasının bulunamaması veya oluşturulamamasından kaynaklı meydana gelmiştir. Bunu programımız otomatik düzeltmeye çalışacaktır. Programı yeniden başlattıktan sonra aynı hatayı sürekli alıyorsanız lütfen Programı yeniden kurmanız, yönetici olarak çalıştırmanız veya farklı bilgisayardaki bu dosyayı bu dizine kopyalamanız soruna çözüm olabilir. Bunun dışında sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz. C’de sabangul klasörüne giriniz, sabangul klasörü yoksa lütfen oluşturunuz Bu klasörün içinde parselsorgu klasörüne giriniz yoksa oluşturunuz, burada yeni bir not defteri dosyası oluşturarak dosyanın adını haritason yazınız.Dosyayı açınız ve içerisine tırnaklar olmadan “http://old.wikimapia.org/#lat=40&lon=33&z=3&l=36&m=b”  yazınız ve dosyayı kaydediniz. Sorun düzelecektir. Düzelmediyse Parsel Sorgulama Programını Yeniden Kurunuz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

ANAYUKLEM005

İnternete bağlanırken bir sorun yaşanıyor. Bunun nedeni internet bağlantınızın olmaması veya internet tarayıcınız ile ilgili olabilir. Bunun için windows xp üstü bir işletim sisteminde demeniz, programın uyumluluk modunu en üst seviyeye getirmeniz, bilgisayarınıza framework4 ve üstü versiyonunu yüklemeniz, programı yönetici olarak çalıştırmanız önerilir. Ayrıca internet explorer tarayıcınızın bilgisayarınızda bulunması ve en güncel sürümünü kullanmanızı öneriyoruz. Programı yeniden yükleyin ve güvenilir programlar listesine alınız. Hata hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

8.1.3.Tablo Yükleme ve Düzenleme Hatası

ANAGRIDDZ001

Tablo Düzenleme Açılamadı. Bunun için windows xp üstü bir işletim sisteminde demeniz, programın uyumluluk modunu en üst seviyeye getirmeniz, bilgisayarınıza framework4 ve üstü versiyonunu yüklemeniz, programı yönetici olarak çalıştırmanız önerilir.Programı yeniden yükleyin ve güvenilir programlar listesine alınız. Hata hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

8.1.4.Parsel Sorgulama Formunun Açılmaması Hatası

ANASCLEBU001

Parsel Sorgulama Formu Açılamadı. Form açıksa otomatik kapatılacaktır. Tekrar deneyin. Sorun devam ediyorsa Programı yeniden başlatmanız bu sorunu çözecektir. Hala devam ediyorsa Bunun için windows xp üstü bir işletim sisteminde demeniz,programın uyumluluk modunu en üst seviyeye getirmeniz, bilgisayarınıza framework4 ve üstü versiyonunu yüklemeniz, programı yönetici olarak çalıştırmanız önerilir.Programı yeniden yükleyin ve güvenilir programlar listesine alınız. Hata hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

8.1.5.Harita Servislerindeki Hatalar

ANAWBDOKM001

Yaptığınız İşlem C sürücüsünde sabangul klasörüne veya, sabangul klasoru içerisinde bir dosyaya erişmeye izin vermiyor. Programı yeniden kurmanız, yönetici olarak çalıştırmanız veya farklı bilgisayardaki bu dosyayı bu dizine kopyalamanız soruna çözüm olabilir. Bunun dışında sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz. C’de sabangul klasörüne giriniz, sabangul klasörü yoksa lütfen oluşturunuz Bu klasörün içinde parselsorgu klasörüne giriniz yoksa oluşturunuz, burada yeni bir not defteri dosyası oluşturarak dosyanın adını haritason yazınız.Dosyayı açınız tırnaklar olmadan “http://old.wikimapia.org/#lat=40&lon=33&z=3&l=36&m=b”  yazınız ve  dosyayı kaydediniz. Sorun düzelecektir. Düzelmediyse Parsel Sorgulama Programını Yeniden Kurunuz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

ANAWBDOKM002

Yaptığınız İşlem C sürücüsünde sabangul klasörüne veya, sabangul klasoru içerisinde bir dosyaya erişmeye izin vermiyor. Programı yeniden kurmanız, yönetici olarak çalıştırmanız veya farklı bilgisayardaki bu dosyayı bu dizine kopyalamanız soruna çözüm olabilir. Bunun dışında sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz. C’de sabangul klasörüne giriniz, sabangul klasörü yoksa lütfen oluşturunuz Bu klasörün içinde parselsorgu klasörüne giriniz yoksa oluşturunuz, burada yeni bir not defteri dosyası oluşturarak dosyanın adını enlem yazınız.Dosyayı açınız 20 ila 30 arası bir tamsayı yazınız ve  dosyayı kaydediniz. Sorun düzelecektir. Düzelmediyse Parsel Sorgulama Programını Yeniden Kurunuz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

ANAWBDOKM003

Yaptığınız İşlem C sürücüsünde sabangul klasörüne veya, sabangul klasoru içerisinde bir dosyaya erişmeye izin vermiyor. Programı yeniden kurmanız, yönetici olarak çalıştırmanız veya farklı bilgisayardaki bu dosyayı bu dizine kopyalamanız soruna çözüm olabilir. Bunun dışında sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz. C’de sabangul klasörüne giriniz, sabangul klasörü yoksa lütfen oluşturunuz Bu klasörün içinde parselsorgu klasörüne giriniz yoksa oluşturunuz, burada yeni bir not defteri dosyası oluşturarak dosyanın adını boylam yazınız.Dosyayı açınız 20 ila 30 arası bir tamsayı yazınız ve  dosyayı kaydediniz. Sorun düzelecektir. Düzelmediyse Parsel Sorgulama Programını Yeniden Kurunuz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

8.2. Parsel Sorgulama Hataları

8.2.1.Parsel Sorgulama Ekranı Yükleme Hataları

PSRYUKLEM001

İnternete bağlanırken bir sorun yaşanıyor. Bunun nedeni internet bağlantınızın olmaması veya internet tarayıcınız ile ilgili olabilir. Bunun için windows xp üstü bir işletim sisteminde demeniz, programın uyumluluk modunu en üst seviyeye getirmeniz, bilgisayarınıza framework4 ve üstü versiyonunu yüklemeniz, programı yönetici olarak çalıştırmanız önerilir. Ayrıca internet explorer tarayıcınızın bilgisayarınızda bulunması ve en güncel sürümünü kullanmanızı öneriyoruz. Programı yeniden yükleyin ve güvenilir programlar listesine alınız. Hata hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

PSRYUKLEM002

Yaptığınız İşlem “C:\sabangul\parselsorgu\gearth_sablon.xml” dosyasının bulunamaması veya oluşturulamamasından kaynaklı meydana gelmiştir. Lütfen Programı yeniden kurunuz, yönetici olarak çalıştırmanız veya farklı bilgisayardaki bu dosyayı bu dizine kopyalamanız soruna çözüm olabilir. Bunun dışında sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz. C’de sabangul klasörüne giriniz, sabangul klasörü yoksa lütfen oluşturunuz Bu klasörün içinde parselsorgu klasörüne giriniz yoksa oluşturunuz, burada gearth_sablon.xml dosyası varmı kontrol ediniz,yoksa indiriniz veya var olan bir dosyadan kopyalayınız . Sorun düzelecektir. Düzelmediyse Parsel Sorgulama Programını Yeniden Kurunuz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

PSRYUKLEM003

Yaptığınız İşlem “C:\sabangul\parselsorgu\saydam2.txt” dosyasının bulunamaması veya oluşturulamamasından kaynaklı meydana gelmiştir. Bunu programımız otomatik düzeltmeye çalışacaktır. Programı yeniden başlattıktan sonra aynı hatayı sürekli alıyorsanız lütfen Programı yeniden kurmanız, yönetici olarak çalıştırmanız veya farklı bilgisayardaki bu dosyayı bu dizine kopyalamanız soruna çözüm olabilir. Bunun dışında sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz. C’de sabangul klasörüne giriniz, sabangul klasörü yoksa lütfen oluşturunuz Bu klasörün içinde parselsorgu klasörüne giriniz yoksa oluşturunuz, burada yeni bir not defteri dosyası oluşturarak dosyanın adını saydam2 yazınız.Dosyayı açınız ve içerisine  1 yazınız ve dosyayı kaydediniz. Sorun düzelecektir. Düzelmediyse Parsel Sorgulama Programını Yeniden Kurunuz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

8.2.2. Zamanlayıcı Hataları

PSRTIMER1001

İnternete bağlanırken bir sorun yaşanıyor. Bunun nedeni internet bağlantınızın olmaması veya internet tarayıcınız ile ilgili olabilir. Bunun için windows xp üstü bir işletim sisteminde demeniz, programın uyumluluk modunu en üst seviyeye getirmeniz, bilgisayarınıza framework4 ve üstü versiyonunu yüklemeniz, programı yönetici olarak çalıştırmanız önerilir. Ayrıca internet explorer tarayıcınızın bilgisayarınızda bulunması ve en güncel sürümünü kullanmanızı öneriyoruz. Programı yeniden yükleyin ve güvenilir programlar listesine alınız. Hata hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

PSRTIMER2001

İnternete bağlanırken bir sorun yaşanıyor. Bunun nedeni internet bağlantınızın olmaması veya internet tarayıcınız ile ilgili olabilir. Bunun için windows xp üstü bir işletim sisteminde demeniz, programın uyumluluk modunu en üst seviyeye getirmeniz, bilgisayarınıza framework4 ve üstü versiyonunu yüklemeniz, programı yönetici olarak çalıştırmanız önerilir. Ayrıca internet explorer tarayıcınızın bilgisayarınızda bulunması ve en güncel sürümünü kullanmanızı öneriyoruz. Programı yeniden yükleyin ve güvenilir programlar listesine alınız. Hata hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

8.2.3.Google Earth ile ilgili hatalar

PSRGOOEAR001

Yaptığınız İşlem C sürücüsünde sabangul klasörüne veya, sabangul klasoru içerisinde googlesorgu dosyaya erişmeye izin vermiyor. Programı yeniden kurmanız, yönetici olarak çalıştırmanız veya farklı bilgisayardaki bu dosyayı bu dizine kopyalamanız soruna çözüm olabilir. Bunun dışında sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz. C’de sabangul klasörüne giriniz, sabangul klasörü yoksa lütfen oluşturunuz Bu klasörün içinde parselsorgu klasörüne giriniz yoksa oluşturunuz,burada googlesorgu klasoru yoksa oluşturunuz  . Sorun düzelecektir. Düzelmediyse Parsel Sorgulama Programını Yeniden Kurunuz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen bize ulaşınız.

PSRGOOEAR002

Bilgisayarınızda Google Earth uygulaması yüklü değilse bu hatayı alırsınız. Eğer yüklü ise google earth dosyasının kısayolunu ayarlardan değiştiriniz. Sorun hala devam ediyorsa programı yeniden kurunuz ve güvenilir programlar listesine alınız. Hala hata alıyorsanız bize ulaşınız.

 

Yazar: Şaban GÜL

Zonguldak doğumlu, mutlu ve gururlu Harita Mühendisiyim. Bir gün bu piyasa arazi bilecen yiğenim, totali görecen, jalon tutacan, elle kroki çizecen diyen amcalara değil; Drone uçuran, kendi yazılımlarını yapan, yazılım kullanan değil yazılım üreten, fotogrametri bilen Genç Mühendislere kalacak. İşte o zaman herşey farklı olacak. O gün geliyor

5 thoughts on “Parsel Sorgulama Programı Hata ve Çözüm Yöntemleri

  Tamer şahin

  (21 Şubat 2018 - 12:48)

  Selam parsel sorgulamanın yeni sürümündeki bulunduğum konum çalışmıyor sanırım sistemsel bir problem olduğunu düşünüyorum bu konuda ne yapılabilir? Şimdiden çok teşekkür ederim

  Bekir

  (24 Şubat 2018 - 17:13)

  Saban bey ipone 6 kullanıyorum parsel sorgunun uygulamasını indirdim fakat konumu bir türlü yakalamıyor o kısmı çalısmıyor konum ayarlarına baktım o da gözükmüyor

   Şaban GÜL

   (10 Nisan 2018 - 22:24)

   Telefonunuz ile ilgili bir durumdur. Konum özelliğini açarak tekrar denemelisiniz

  kübra akkaş

  (21 Haziran 2018 - 09:31)

  İyi günler parsel sorgulama da konum açılmıyor konum açık durumda başka programlarda çalışıyor ancak bu programda çalışmıyor ne yapmam gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.