Netcad Makro Yazma

Giriş

Netcad yazılımı ile nasıl makro yazılacağını hepimiz merak ediyor, fakat bir yerden başlayamıyoruz veya kaynak bulamıyoruz. Öncelikle şunu belirtmekte yarar var, ki en önemli adım bu işi yapmak isteğinizdir. Netcad ile makro yazmak için öncelikle basit bir dil olan visual basic dilini öğrenmeniz daha faydalı olacaktır. Netcad makrolarında visual basic kodlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Netcad yazılımının makro yazılabilme özelliği olsa da ülkemizde haritacıların yazılıma olması gerekenden fazla önem vermemesinden kaynaklı çok fazla gelişme sağlanamamış, netcad yazılımında daha pratik yapılabilecek bir çok şey makrolarla çözümlenebilecekken malesef hala el ile yapılmaktadır. Sizlere Netcad yazılımında makro yazmayı anlatmak yerine visual basic dilini öğrenmenizi ve var olan netcad makroları incelemenizi tavsiye etmemiz en doğru ifade olacaktır. Fakat gelen talepler doğrultusunda Netcad Makrosu Yazma isimli bir sayfayı sizlere ücretsiz sunmuş bulunuyoruz.

Yinede sizlere kısa örnekler ve videolar ile bazı şeyleri anlatmaya çalışmak, sizlerinde bu işe heves etmenizi sağlamak istiyorum.

Videolarımız Ektedir:

İlk Uygulama: Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Alan Objeleri ve Makro Kodları