Bedelli Askerlik Akparti MYK’da Cumhurbaşkanı Konuştu! Olursa Kaç TL ?

AKP MKYK’da gündeme gelen bedelli askerlik konusu yapılan oylama sonucunda reddedilerek görüşülmedi.  Erken seçim tarihinin açıklanması bedelli askerlik bekleyenleri umutlandırdı. Bedelli bekleyenler sosyal medyadan isteklerini duyurdu.  Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bedelli askerlik konusuna olumsuz yaklaştığı belirtildi. Daha önce hükümet kanadından yapılan açıklamalarda da bedelli askerliğe olumlu bakılmadığı dile getirilmişti.

EN SON NE ZAMAN BEDELLİ ASKERLİK ÇIKTI?

Bedelli askerlik ülkemizde en son 2014 yılında hayata geçirilmiştir. İlk olarak 35.000 TL ödeme miktarı ile gündeme gelen bedelli askerlik uygulaması, daha sonra yapılan çalışma ve görüşmeler ile 18.000 TL’ye düşürülmüştür. Yaş sınırında da yapılan değişiklikler ile daha fazla insanın faydalanması mümkün olmuştur. Daha önce de 2011’de bedelli askerlik çıkmış ve bedel 30 bin lira olarak belirlenmişti.

Kaynak: Sözcü

 

Ayrıca Haber7 haberine göre;

Bedelli askerlik yasasının çıkmasını bekleyen gençler, sosyal medya hesapları üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Hükümet tarafından belirli aralıklarla bedelli askerlik konusunda açıklamalar geliyor ancak, yapılan açıklamalarda net olarak kullanılan ifade hükümet gündeminde bedelli askerlik konusu yoktur yer alıyor. Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlikle ilgili soruya ”bedelli askerlik şuan da gündemimizde yok.” diyerek buna sebep olarak da hala devam eden operasyonel faaliyetleri gösteriyor.

TWİTTER YORUMLARI:

https://twitter.com/hashtag/BedelliAskerlikGeliyor?src=tren

Yazar: Şaban GÜL

Zonguldak doğumlu, mutlu ve gururlu Harita Mühendisiyim. Bir gün bu piyasa arazi bilecen yiğenim, totali görecen, jalon tutacan, elle kroki çizecen diyen amcalara değil; Drone uçuran, kendi yazılımlarını yapan, yazılım kullanan değil yazılım üreten, fotogrametri bilen Genç Mühendislere kalacak. İşte o zaman herşey farklı olacak. O gün geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.